Servis a opravy elektropřístrojů.

Otevřeno Po -Pá od 10,00 - 17,00!

mimo tuto dobu telefony nebereme!!

Již 20Let s Vámi!

Děkujeme Vám všem, že můžeme v roce 2016 oslavit toto výročí!

       

Nahoru


Servis ECG
MP3 ECG
DK-412 DK-414
DK-422 DK-424
MP3 Viason
Stáhni
FAQ.htm
E-SHOP

Pro prohlížení formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalovaný prohlížeč PDF. třeba tento:

 

Otázky, odpovědi, zkušenosti

Zde bychom chtěli uvádět jednotlivé zkušenosti zákazníků s přístroji MP3 ECG a současně tímto pomoci některým uživatelům, kteří si nevědí rady, nebo hledají odpověď na otázku - "co dělám špatně?", "proč to nefunguje?"

Otázky, dotazy, postřehy zasílejte poštou - budeme se Vám věnovat Případně nás lze kontaktovat na Facebooku


? Zákazník Martin Václavík ( vaclavik.m@karneval.cz ) píše z EC-GROUP. :
Dobrý den.
K vávocům sem dostal MP3 přehrávač ECG DK-352.Při stahování muziky do přehrávače vznikají chyby.Skladby se nedají uložit do jednotlivých souborů,řsdí se za sebou a některé se uloží 2x.Přičemž poprvé lze skladbu přehrát,po druhé se zobrazí název délka skladby,ale písnička nelze spustit.Při přehrávání do tohoto místa se chová přehrávač normálně.U tohoto místa se musí ručně písnička přeskočit a pak lze přehrávat muziku až do místa stakovouto chybou.Touto vadou strácí přehrávač smysl.Táži se zda je chyba,púrotože přehrávač musí pracovat s nějakým speciálním programem,který není s přehrávačem dodáván,nebo se jedná o výrobní vadu a mám jít výrobek reklamovat. ?

Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Odpovědět na tento dotaz je velmi složité a asi zákazníka neuspokojí.

Tento typ přehrávače DK-351 až DK-353 je koncipován jako přístroj s možností zobrazovat obrázky a nebo přehrávat malé video-soubory ve formátu *.mpx. K tomu jsou předpřipraveny dva adresáře a do těch se ukládají jednotlivé video soubory a obrázky. Neznám přesně strukturu software, ale vím to, že adresářové operace jsou velmi obtížné. Doporučuji nahrávat písničky přímo do kořenového stromu. Na dotaz proč některá písnička nejde přehrát mohu jen říci, že formát MP3 je komprimovaný formát a k přehrávání je nutná softwarová dekomprimace. Nevím z jakého zdroje zákazník písničky získává, ale uvažte, že je-li poškrabané, nebo několikrát kopírované CD komprimováno do formátu MP3, dojde zákonitě i k poškození čitelnosti souboru. Procesor ho pak při dekomprimaci načte jako vadný soubor, nebo ho prostě vyhodnotí jako poškozený a tím pádem ho odmítá přehrát. Podobná situace se děje v Windows Media playeru, kde vám odmítne přehrát poškozený soubor. Pokud mermomocí chcete tento soubor zpracovat, musíte použít jednodušší program který použíje jen ty dobré sekvence a ty vadné jednoduše přeskočí. Při přehrávání se pak objeví "hluché místo" nebo jen přeskakuje jako poškrábaná gramofonová deska. Doporučuji používat originální - nepoškrábaná CD a ty komprimovat pomocí některého software určeného k tomu. (CDEXE - volně stáhnutelné i s českou lokalizací na serveru www.slunecnice.cz) S tím, že by se některý soubor duplikoval při kopírování do přístroje jsem se ještě nesetkal a je to současně otázka i software v počítači zákazníka. Je li napaden nějakým virem, nebo má-li konflikt nějakého software ve svém počítači, je možné, že by se mohl nějaký soubor duplikovat. V případě, že všechny tyto závady se projevují i na jiných počítačích, jedná se zřejmě o závadu přístroje a je to předmětem reklamace. Reklamaci lze řešit dvěma způsoby. 1. zasláním přímo na naši adresu (uvedena níže), nebo 2. reklamací u obchodníka, kde zákazník přístroj zakoupil.


"? zkontrolejte prosim muj postup . pri ubgradu firmwarw mne to pise flashdisk protected ?"
 

Odpověď

Tento problém může mít několik příčin.

Odpovídám na tento dotaz a mohu říci jen toto:

Nejpravděpodobnější příčinou je, že je poškozena paměť přístroje (jedná li se o DK-33x). Z obrázku je patrné, že procesor USB zařízení identifikuje, dojde ke spojení s procesorem a výčtu FLASH. Ten je však neúplný a chybí mu části týkající se firmware a ostetních náležitostí uložených v obvodu SAMSUNG 510 (jen orientační značení a není podstatné. Na obrázku 005.bmp je patrné, že v poli (levá horní část) pro výrobce a typ původního firmware není žádná hodnota. Tedy program nemá co by přepsal, respektive neví co je uvnitř a neví kam nahrát nové firmware.

Další příčinou může být třeba několik nožiček procesoru ve vzduchu (oddělené od kontaktního pole desky)- velmi častá závada způsobená hrubým zacházením s přístrojem (překroucení, sednutí si na něho, opření se o něj a podobně) Deska součástek není příliš robustní a nepředpokládá se takové zacházení.


V poslední řadě a to bych asi řešil hned napoprvé - kontrola, zda není disk chráněn proti zápisu. Zamknout ho lze softwarově (blokace proti zneužití dat heslem a také mechanicky chránit přepínačem mechanicky. Nedokáži říci proč (asi verzí firmware,nebo procesoru), ale některé MP3 lze upgradovat se "zavřeným diskem" a některé ne.

Také je možné si stáhnout firmware z našich stránek včetně nejnovější varianty programu pro upgrade. Jedná se o software vytažený z funkčních MP3, tedy nikoliv z přiložených CD, protože některá CD obsahovala firmware starší, než je nainstalována uvnitř přístrojů. Toto lze kontrolovat pomocí tohoto prográmku. http://www.mvsservis.cz/stahuj/v%203.06.zip

Pokud by potíže přetrvaly, je možné přístroj zaslat k nám na níže uvedenou adresu,kde pomocí specielních postupů a připojení vyčteme flash paměť a dokážeme obnovit činnost i zdánlivě mrtvých přístrojů.


Dobrý den, měl bych jeden dotaz: Rozbil se mi display na mp3 přehrávači DK-352. Chtěl bych to reklamovat ale ztratil jsem krabici od toho. Je to problém? Záruční list mám a všechno ostatní taky akorát tu krabici ne.

Nevím sice, co znamená "rozbil se mi display", ale pokud se jedná o poškození přístroje mechanickou cestou (zlomené, prasklé, rozbité), nelze uplatnit záruční opravu, respektive nedošlo k poškození vlivem vady při výrobě, nebo vady materiálu. Jedná-li se o opravu zákaznickou, je možné zaslat do opravny jen přístroj bez obalu a příslušenství.

Některé reakce z internetové adresy: http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-prehravace-1gb/ecg-dk-353-1gb-red

 


----- Original Message -----
From: "Adam Hloušek" <Hlousek.Adam@seznam.cz>
To: <objednavky@internetove-obchody.com>
Sent: Thursday, February 02, 2006 4:02 PM
Subject: DOTAZ


Mp3 přehravač hraje dobře, akorát když najedu ze 40 písniček na 35 tak se
vypne. Baterky jsem vymenil žádná změna nenastala. Nevíte čím by to mohlo
být?

Dobrý den
Z Vaší zprávy není patrné o jaký MP3 přehrávač se jedná. Závada, kterou popisujete může být způsobena jen vadným záznamem v paměti přehrávače. Většina přehrávačů umožňuje tzv. lehké formátování, nebo silné. Lehké formátování jen přemaže disk, zatímco silné přemaže i nastavení uživatele. (jazyk, hlasitost, spořiče displaye, apod.) Pro některé typy je možné i přehrátí firmware, případně obnovu právě "zbořeného" přístroje (statická elektřina, úplné vybití zdrojů apod.)Sdělte nám prosím alespoň výrobce, nebo lépe i typ. V horším případě může být poškozena paměť EEPROM a ta je pak nutná vyměnit. (512MB - 250,- Kč + pracovní čas. Jedná se o SAMSUNG 510 apod.)


MVS Servis Feiferlík


Stává se mi občas ........ u jednodušších mp3 přehrávačů  ......... na bázi procesoru ATJ2058, v odborné literatuře nazývané S1, že zákazník si stěžuje na menší paměť přístroje, než je deklarovaná na obalu a to až polovinu a v některých případech i méně. V připojeném PC se objeví dvojice disků a hlásí přítomnost jednoho zašifrovaného. Na jednom z disků jsou soubory odkazující na dekrypt. jedná se o program, který zamyká část disku, někdy i celý a na závěr po jeho spuštění jste dotázáni na heslo a přihlašovací jméno. Jedná se o bezpečnostní program na uzamčení obsahu disku. Zásadní problém vzniká, když ztratíme heslo, nebo nevíme jak se zbavit rozdělení našeho mp3 na dva disky a nebo když někdo přinese vyřazený mp3 z bazaru a on nevykazuje ty parametry které deklaroval jeho prodejce.  Je-li problém v tom, co je popsáno výše ..... pomoc je nedaleko. Zpravidla cd přiložené k mp3 obsahuje obslužný program  "MP3 Player Disk Tool" a pomocí něho pak celý problém jednoduše odstraníme. Na druhé záložce přesuneme posuvný jezdec zcela doleva a stiskneme OK. Nějaký čas to bude pracovat ..... probíhá totiž formátování disku a odstraňování disku, který obsahuje ukryté informace. Počítejte s tím, že data ukrytá pod klíčem jsou nenávratně pryč, ale mp3 bude takový, jaký má být! a to bylo cílem této operace!!


 

DK-391, DK-392 ..... velmi progresivní a spolehlivý model mp3 s možností přehrávat i video-sekvence ve formátu "mtv" se občas zasekne a při snaze uvést ho do chodu zahlásí "error 41" nebo v česky nastaveném menu "chyba 41". Tento stop firmware poukazuje na nestandardní operaci procesoru, nebo komunikace mezi PC a Vaším mp3. Nelze bohužel chybu jinak odstranit, než přepsat firmware novější variantou, která tento kolizní stav řeší. Bohužel  je nutné pro dodržení záruky a určitého hardware postupu zaslat přístroj na naši adresu, kde obnovu firmware provedeme. 


ECG DVS 2060 HD Satelitní přijímač

    Při procházení návodu k obsluze pro satelitní přijímač ECG DVS 2060 HD jsme narazili na fakt, že při resetu do továrního nastavení je zapotřebí PIN a ten není nikde uveden. Uživatelé "zběhlí" v obsluze mobilních telefonů sice po krátké pátrání přijdou na správnou kombinaci, ale pro jistotu zde uvádím, že správný PIN je: "1234"

    Současně je nutné upozornit, že firmware tohoto přístroje je koncipované jen pro karty CryptoWorks a nikoliv pro nové šifrování IRDETO, které v současné době začíná nahrazovat původní CryptoWorks. Při použití CF modulu pro karty s šifrovacím algoritmem IRDETO vám přístroj nebude pracovat. Tato závada není předmětem reklamace ve smyslu §616 odst 1. Obč. Zák. o odstoupení od kupní smlouvy, neboť v návodu k obsluze a v popisu je uvedeno jen šifrování CryptoWorks.

Návod ke stažení zde.

 
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentáře k tomuto webovému serveru zašlete na adresu webmastera
Naposledy změněno: 04.02.2016