Servis a opravy elektropřístrojů.

Otevřeno Po -Pá od 10,00 - 17,00!

mimo tuto dobu telefony nebereme!!

 

       

Nahoru


Servis ECG
MP3 ECG
DK-412 DK-414
DK-422 DK-424
MP3 Viason
Stáhni
FAQ.htm
E-SHOP

Pro prohlížení formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalovaný prohlížeč PDF. třeba tento:

 

 


 

Poznámka na úvod pro všechny badatele!!

!!UPGRADE FIRMWARE!! ve většině případů neznamená zlepšení, ale jen znovuobnovení!

MP3 přehrávače jsou koncipované tak, že uvnitř je jednoúčelový procesor a na něj připojená paměť flash (někde 2) Softwarově ani nelze zvětšit ani zrychlit takt procesoru. Proto upgrade na vyšší verzi může změnit jen určitá nastavení, nebo vzhled menu. Nikoliv vlastnosti přístroje!! Setkávám se s názory, že zákazník si koupil přístroj jen proto, že umožňuje upgrade firmware. ..... Tuto funkci mají přístroje všechny. Jen některé ji mají zablokovanou, neboť neodborným zásahem lze napáchat více škody, než užitku! Proto výrobce ke každému přístroji dodává cd se softwarem, který umožňuje upgrade firmware. Ten je pak přiložen ve zvláštním adresáři s tím, že se doporučuje používat jen a právě tento firmware. Mám ve svých sbírkách asi 1GB různých firmware na přístroje označované S1 (u ECG jsou to DK-330, 331, 332, 333) A lze s jistotou říci, že ač je vnitřek prakticky stejný, ani jeden z firmware není zaměnitelný a to i přesto, že má naprosto stejné označení!!


Firma ECG obohatila svoji nabídku v oblasti audiotechniky o sadu MP3 přehrávačů, kterou neustále rozšiřuje. Celkem úspěšné typy DK320, a DK 998 (128MB + oba typy s FM přijímačem, nebo bez něho) a větší typy DK325 (128 i 256MB s FM i bez něho). Tyto přístroje jsou mimo jiné vybaveny hlasovým záznamníkem (nevalné kvality dostačující tak pro záznam mluveného slova) zato však s kapacitou až deset hodin. Některé charakteristické údaje jsou uvedeny v tabulce.

Součástí dodávky propojovací kabel pro propojení s počítačem a instalační CD v mini-formátu na kterém je ovladač potřebný pro komunikaci přístroje pod WIN98, dále pak software pro archivaci dat z vestavěného adresáře. Ten současně slouží i ke správě těchto údajů a současné synchronizaci mezi přístrojem a počítačem. V sekci ke stažení je novější varianta tohoto prográmku. Současně disk obsahuje i firmware určené k obnově poškozeného, nebo jinak nabouraného software v přístroji. k ovládání "upgrade" je použito příkazu vysunout v položce počítače (Tento počítač > výměnný disk > vlastnosti > "vysunout" ) Po té se na zobrazovači objeví upgrade fimware a po krátké pauze pak "OK". Velmi důležitý je krok formátování disku, kde je velmi důležité nastavit na typ formátování na FAT!! nikoliv na FAT32. Při formátování na FAT32 se po restartu objeví na zobrazovači jen černé okénko a přístroj nijak nekomunikuje!! Pro zjednání nápravy stačí počkat, až se objeví v položce tento počítač a následně pak celý disk znovu naformátovat ve formátu FAT.

Upozornění!!! - MP3 přehrávače jsou velmi jemné elektronické přístroje a tudíž jim nesvědčí hrubé zacházení. V případě, že se vám po vložení baterie, nebo akumulátoru na zobrazovači stále opakuje nápis "starting.." pravděpodobně došlo k odtržení některé ze součástek na desce plošných spojů. Při této závadě je nutné dopravit přístroj do servisu a nechat ho opravit. Jakýkoliv zásah do přístroje má zpravidla fatální následky!!! Všechny polovodiče jsou provedeny specielní technologií MOSFET a k jejich zničení stačí jen pouhý dotek ruky, nebo v ruce držený kovový předmět!!! Proto je daleko jednodušší zaslat přístroj na opravu do našeho značkového servisu, nebo se napřed poradit na telefonu +420 377 522 240, nebo mailem "kontakt"

 

Zajímavější z hlediska variability jsou novější typy MP3 přehrávačů (DK330 - DK335, případně DK350 - DK355). Jednak firmware je proveden daleko elegantnějším způsobem a navíc k jeho ovládání je na přiloženém mini-cd samostatný prográmek. V sekci ke stažení je jeho nejnovější verze (3.6). Na CD je verze 1.3. v lepším případě je přiložena verze 1.4. V ničem se zásadně neliší, snad jen ve schopnosti rozeznat přístroj i s různými defekty software. Jinak vzhled i ovládání je naprosto totožné. Na tyto přístroje se také vztahuje stejné upozornění uvedené výše s jediným zásadním rozšířením ...

 Vynechte prosím a to sděluji důrazně, část návodu o tom, jak upgrade firmware zlepší vlastnosti a rychlost vašeho přístroje. Bohužel opak je pravdou!!!! Firmware na přiloženém CD je bohužel verze starší, než je nahrána ve vašem přístroji (DK330 - DK335) A tak vy si elegantně přehrajete svou verzi 1.43. starší verzí 1.42. což má za následek ztrátu schopnosti komunikovat v češtině. Při nastavení jazyka se Vám sice objeví font "CZ", ale nápisy zůstanou v angličtině se závorkou (CZ). Jediná možnost přepsání na novější verzi je servisní zásah, nebo opatření si originálního souboru verze 1.43. V současné době je ke stažení v sekci "ke stažení"

Zajímavou vlastností je možnost si navolit originální (své) logo pomocí malého programu pro správu firmware (naleznete ho v sekci "ke stažení"). Návod, respektive nápověda k programu je bohužel jen v angličtině a čínštině. (zvolil jsem jen tu anglickou verzi, máte-li zájem o čínskou napište mi) Opět důrazně upozorňuji na to, že tímto programem lze velice snadno napáchat na vašem přístroji nenapravitelné škody. Program byl napsán pro úpravy firmware dle potřeb jednotlivých prodejců a umožňuje například určit, zda používáte baterie, nebo akumulátory NiCd, nebo NiMH. V případě poškození přístroje těmito kroky v záruční době nebude v servisní síti uznávána záruka!


ECG Mp3 DK-320, DK-998, DK-325

Na četné dotazy zákazníků zde uvádíme postup, jak provést "upgrade firmware" v přístrojích předešlé generace ECG mp3 přehrávačů DK-998, DK-320, DK-325. Pro správnou funkci přístroje je nutné mít propojovací kabel pro připojení přehrávače k počítači, počítač musí být vybaven USB portem (1.0) a je nutné mít CD s patřičnými soubory pro daný typ vašeho přístroje. Tyto jsou pak ke stažení v sekci tohoto webu "ke stažení"

 

Návod ve formátu PDF (122kB)

dodatek k návodu určený jen pro typ DK_998 (140kB)


Skla jsou dodána formou samolepky a proto je možná samostatná výměna přímo zákazníkem. K ceně je nutné připočíst poštovné a balné. Termín odeslání se pohybuje kolem dvou dnů. Objednávejte zde!

 

Pozor na skla !!!

U typů MP3 přehrávačů ECG (DK-351, DK-352, DK-353) se na náš trh dodávala dvě provedení. Ta se od sebe nijak zásadně neliší, snad jen drobnými detaily. na následujícím obrázku je vidět, jaký je rozdíl mezi jednotlivými variantami. Při objednávání skla je ale velmi důležité uvést variantu, kterou máte, nazvěme ji pro pořádek DK-35x.1 a DK-35x.2.

 

Tak pokud budete objednávat na typ vlevo, shánějte (jen u nás!!!) sklo na typ DK-351.2 (stříbrný 256MB) pokud na typ DK-353.1 (červený 1GB) Znovu důrazně upozorňuji!! toto označení jsem si právě teď vymyslel!! u žádného obchodníka ani prodejce zatím nemají zdání, jak je rozlišit. Nicméně, pokud prodejci řeknete, že údaj o typu máte z našich stránek, jsme schopni Vám samozřejmě rovnou zaslat to správné


Přidali jsme pro Vás novou stránku s často kladenými otázkami a odpovědi na ně. Zde je možné zeptat se na cokoliv a jakkoliv. pokusíme se Vám vyhovět a pomoci Vám s problémem, nebo s neznalostí. FAQ často kladené otázky.

 

 
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentáře k tomuto webovému serveru zašlete na adresu webmastera
Naposledy změněno: 24. 11. 2011