Servis a opravy elektropřístrojů.

Otevřeno Po -Pá od 10,00 - 17,00!

mimo tuto dobu telefony nebereme!!

 

       

Nahoru


Díly TV
Servis ECG
MP3 ECG
DK-412 DK-414
DK-422 DK-424
MP3 Viason
Stáhni
FAQ.htm
E-SHOP

Pro prohlížení formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalovaný prohlížeč PDF. třeba tento:

 

 

 

 

DK-412 DK-414 mp3 player ECG

 

interní paměť 2 GB resp. 4GB, 2,4" LCD displej 262.000 barev, přehrává hudební formáty MP3, WMA, AAC, OGG, video formáty DivX, WMV, AVI, MTV, obrázky JPG, paměťový slot Micro SD, FM rádio s nahráváním, CZ menu, ID3 tagy, DRM 10, digitální záznamník, USB 2.0, Li-POL baterie. Pozor!! ač je na obalu napsáno MP4 přehrávač, tento přístroj formát *.mp4 nepodporuje!!!

 

Stáhnout návod k obsluze (3MB *.pdf)

 

stáhnout konvertor pro konverzi videa (*.exe 21MB)

Důležité upozornění!!!

Nemažte adresáře a soubory rezervované programem!! (Například při formátování pomocí WINDOWS) Dojde k ztrátě kompatibility firmware a současně se sekne program!! Při startu se objeví hláška "Chyba při startu" a přístroj se zavře a nejde spustit!! V lepším případě.... v tom horším jen problikne display a přístroj nejde ani rozsvítit!

Posléze je nutné odeslat přístroj do servisu, resetovat paměť a současně provést tovární nastavení. Není to možné jen pomocí PC a svépomocné snahy!! Tyto servisní zásahy nepodléhají záručnímu servisu a nebude na ně vztažena záruka! Pro bezchybnou funkci doporučujeme používat přístroj jako "Player" a nahrávat skladby a videa pomocí Windows Media Playeru přes možnost synchronizace. V PC si vytvoříte play-list a ten pak jednoduše užíváte i v přístroji.

 


Nový model DK-412, DK-414

Po vánocích 2007 se na trhu, respektive v nabídce firmy ECG objevil nový model, tedy nová série mp3 přehrávačů DK-412, DK-414. Jedná se jen o jinou modifikaci původního produktu s pamětí 2GB (DK-412) a 4GB (DK-414). Stejný vzhled a na pohled stejné ovládání. Nicméně přístroj se mírně liší a co se týče firmware, je naprosto odlišný. Ze servisního hlediska v žádném případě nedoporučuji obnovu firmware staršího modelu na novější, který ho má standardně na CD přiloženém v balení. Přepsáním firmware jednak porušujete záruční podmínky a zaniká Vám nárok na záruční bezplatnou opravu a současně elegantně umrtvíte váš mp3 player. Koncepce desky procesoru a paměti je totiž naprosto odlišná a tak adresování zobrazovače přestane pracovat a na vás bude svítit jen bílá obrazovka!! Operace je to nevratná (alespoň v podmínkách domácího prostředí) a takto znehodnocený přístroj je nutné zaslat do servisu.

rozdíl lze vypozorovat zde:

Na levé straně je starší typ, na pravé pak typ prodávaný po vánocích 2007

    rozdíl je nejen v "face-liftu" menu, ale i v ovládání a v možnostech přístroje. Základní funkce zůstaly zachovány, u nového modelu pak přibyla možnost jednoduchých her (viz malá ikona na pravém playeru v pravém dolním rohu) Neočekávejte ovšem nic převratného. Za velký přínos považuji návrat k dvojímu systému připojení k PC. Zatímco starší přístroj má režim jen MTP (synchronizace a připojení jako "media player", novější má možnost připojení jako MTP (synchronizace s Windows media-playerem), tak i MSC, což je připojení jako čistý disk (systém "flash disk") Což je dobré pro přenášení souborů a nebo i pro vlastní práci s obrázky, adresáři a pod.   ...občas se stane, že po nějaké kolizi software s PC, nebo vybitím baterie pod kritickou mez, odpojením přístroje od počítače v době, kdy jsou přenášena data, nebo jen mp3 player komunikuje s připojeným počítačem, přestane reagovat na připojení, nebo se na display objeví hláška "disk error" (Jedná se o DK-412 a DK-414 pozdější, tedy novější produkce, vyobrazené výše na pravé straně - lze je identifikovat podle série 11.11.03 na zadní straně přístroje) Většinou stačí jen přidržením tlačítka "M" přepnout připojený přístroj do režimu MSC a pak v "systémových nástrojích" uvnitř menu "nastavení" provést úplný formát!! jedná se o výběr položky "HOTOVO"!! je to velmi důležité, neboť rychlý formát smaže jen uživatelské nastavení a záznamy o nahraných souborech. Úplný formát nastaví přístroj do továrního nastavení a tím obnoví i strukturu adresářů, které jsou rezervované programem a neměly by být smazány!! Pokud jsou uživatelsky odstraněny, firmware se snaží o jejich lokaci a začne vyhazovat chyby! Po následném resetu pak přístroj běží již normálně. (reset se provádí buď v menu "nastavení", "systémové nástroje", "reset", nebo pomocí kancelářské sponky v malém otvoru na boku přístroje vedle tlačítek hlasitosti ... 

 

 

 
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentáře k tomuto webovému serveru zašlete na adresu webmastera
Naposledy změněno: 24. 11. 2011