Servis a opravy elektropřístrojů.

Otevřeno Po -Pá od 10,00 - 17,00!

mimo tuto dobu telefony nebereme!!

 

       

Nahoru


Díly TV
Servis ECG
MP3 ECG
DK-412 DK-414
DK-422 DK-424
MP3 Viason
Stáhni
FAQ.htm
E-SHOP

Pro prohlížení formátu PDF je nutné mít v počítači nainstalovaný prohlížeč PDF. třeba tento:

 

V této sekci webu najdete ke stažení návody, podpůrné prográmky a podobně.

UPOZORNĚNÍ: Veškeré tyto informace jsou výsledkem pokusů a omylů při opravách těchto přístrojů. Popsané postupy a veškerý software zde uvedený je freeware a použití je na vlastní nebezpečí. Při poškození Vašeho přístroje nesprávným postupem, nebo experimentováním s jiným typem MP3 přehrávače nenese autor těchto stránek žádnou odpovědnost!!


 

MP3 - ECG

Český návod k obsluze pro přehrávače DK-320, DK-998, DK-325, DK-325(256MB (631kB)

Návod je ve formátu PDF a je kopií návodu dodávaného firmou ECG k zmiňovaným výrobkům. Není nijak přesný, nicméně dostačující pro základní použití a funkce přístroje. Pro spuštění - otevření tohoto souboru je nutné mít nainstalovaný Adobe acrobat reader, který je ke stažení zde:


MP3 - ECG -DK-998, DK-320, DK-325

Soubory pro upgrade firmware pro výše uvedené přehrávače

stáhni (3,35MB)

Soubory jsou uloženy ve formátu WinZip a je nutné je rozbalit. Po rozbalení se objeví adresáře podle patřičných typů. Upozornění!! Přístroje bez FM po nainstalování firmware s FM se budou tvářit jako s FM, ale nebudou hrát!! uvnitř chybí čip pro dekódování FM příjmu a zpracování signálu!! Postup je uveden v návodu k obsluze (součást vašeho balení, nebo zde ke stažení (Český návod k obsluze pro přehrávače DK-320, DK-998, DK-325, DK-325(256MB)

Jen pro model DK-998 je zde návod k uvedení do provozu a jisté odlišnosti od společného návodu k obsluze. V případě, že se vám dostane do rukou přístroj s nastavenou znakovou sadou "čína" (je jedno jestli tradiční, nebo ta druhá) je nutné se řídit jen pomocí obrázků. Jednoduchý postup je zde:

dopněk k návodu DK-998 (140kB)

 


 

 

Program pro upgrade firmware MP3 ECG DK330 - DK335 - verze 3.06.

Pro spuštění programu je nutné mít na počítači nějakou verzi WINZIPu, komprimačního programu. Pro stažení stačí klepnout na odkaz a pravým tlačítkem myši zadat "uložit cíl". Po rozbalení pak jen spustit instalaci.

 

11.12.2005 - podařilo se mi získat nejnovější verzi programu na úpravu - přepsání firmware v MP3 přehrávačích ECG. Tato verze je navíc obohacena o prográmky k úpravě a konverzi (převodu) video a obrázkových souborů  do formátu MP4 pro nové přehrávače ECG DK-351, DK-352, DK-353. Bohužel tyto přístroje neumožňují modifikaci a změnu firmware. Nicméně vidím přínos v možnosti upravit si obrázky a videoklipy dle své potřeby a možností. 41 fotografií velikosti 40MB se zkomprimuje do velikosti asi 700kB. 64tis. barev je sice úžasná hodnota, ale kvalita videa a fotografií odpovídá velikosti obrazovky a paměti přístroje. Zde jsou zmíněné soubory ke stažení.

MP3-MP4 Player tools (9,51MB ZIP)

Pro ty z vás, co nemají k přehrávačům ECG DK-35x konverzní program pro převod videa a obrázků jsem zde pověsil jejich variantu použitou na CD (jen na některých) přiloženém v balení. Dřívější varianty byly chráněny sériovým číslem, novější jsou jen ostrá instalace. Ovládání je v angličtině, nicméně je celkem srozumitelné a v nouzi za pomoci internetového slovníku by s nimi neměl být problém.

 

ECG DK-351, DK-352, DK353 Converttool (18,5MB ZIP)


 

Program pro úpravy a modifikaci firmware

Pro spuštění programu je nutné mít na počítači nějakou verzi WINZIPu, komprimačního programu. Pro stažení stačí klepnout na odkaz a pravým tlačítkem myši zadat "uložit cíl". Po rozbalení stačí jen spustit bez instalace programový soubor s příponou (*.exe). Druhý přiložený soubor je soubor nápovědy (jen v anglickém jazyce).

 


 

Firmware pro MP3 ECG  DK-330 až DK-335 - v českém jazyce:

 

Varianta bez FM

Varianta s FM

Pro obnovení přemazaného firmware je dobré nainstalovat výše uvedenou utilitu (Program pro upgrade firmware MP3 ECG DK330 - DK335) Pomocí ní pak obnovit původní nastavení celého přístroje. Postup je následující:

- Stáhneme, rozbalíme a nainstalujeme "ECG_mod.zip" (postupujeme dle instalačních pokynů programu. Jsou bohužel jen v anglickém jazyce.)

- Připojíme MP3 přehrávač pomocí přiloženého kabelu (je součástí dodávky a liší se podle typu přístroje)

- Spustíme program (nebude-li připojen přístroj, nebo nebude-li v pořádku objeví se hláška, že nelze najít)

- Pomocí příkazu "select new firmware file" vybereme příslušný soubor podle typu přístroje (Lze nahrát soubor s FM do obou typů, ale přístroj,který není již z výroby vybaven FM čipem nebude fungovat jako přehrávač FM).

- Spustíme nahrání firmware příkazem "Begin upgrading" a vyčkáme až na konec celé operace.

- Před započetím tohoto procesu se pozorně seznámíme s postupem, aby nedošlo k poškození. Je velmi důležité kontrolovat, jaká verze firmware je uvnitř a jakou verzi budeme nahrávat. Lze to velmi snadno přečíst v horní části dialogového okna programu.


Program pro formátování mp3 (většiny) jedná se o program, který umožňuje formátování třemi způsoby z čehož ten poslední nejdelší napomáhá k odstranění (většinou a ne vždy!!) chyby zdvojování souborů uvnitř mp3 ECG řady DK-35x. Formát trvá až tři hodiny a bere sektor paměti po sektoru. Je nutné mít přístroj vypnutý vypínačem na boku přístroje a ihned po formátování odpojit od PC, přístroj pak provede vlastní vnitřní formát a ...... ve většině případů se problém odstranil.

MP3 player utility 2.0


Program pro převod video-formátů do formátu AMV. Jedná se o balík prográmků pro ošetření a organizaci Mp3 a Mp4 playerů. Pozor na program "MP3 player update tool" neboť tímto programem lze obnovit padlý firmware, ale současně i poškodit ten fungující uvnitř!!!!!!

MP3 player utility 4.0 (7,5MB RAR)


Firmware pro mp3 přehrávače od firmy Vitalshop Martina Grošupová.

UE-M008 verze pro 256, 512MB (počeštěná)                        UE-M008 3.0.42 (.bin 3,045MB)

UE-M015 verze pro 256, 512MB  (počeštěná)                       UE-M015 3.0.43 (.bin 2,65MB)

UE-M015 verze pro 1GB  (počeštěná)                                 UE-M015 3.5.35 (.bin 3MB)

UE-M015 verze pro 256, 512MB  (počeštěná)                       UE-M015 3.5.35 (.bin 3,08MB)

UE-M019  verze 1GB (počeštěná)                                       UE-M019 3.5.37 (.BIN 5,62MB)

V-M4003   verze 1G (jen počeštěné menu)                           V-M4003 3.5.37 (.bin  6,08MB)

Pro "upload" firmware používejte program MP3 player utility 4.0, nebo některou z nižších verzí (mě se nejvíc osvědčila 3.86). Po nainstalování je nutné nejprve připojit mp3 a po té spustit program. v levé části je aktuální verze nainstalovaná ve Vašem přístroji a v pravé části se objeví Vámi vybraná verze (je nutné ji tlačítkem vyhledat, kam jste si ji stáhli na disku vašeho počítače) Po té spustíte přeinstalaci !!!!! tuto operaci nelze vrátit ani zrušit!!!!!! chybný krok znamená poškození mp3 přehrávače a je nutný servisní zásah!!! Po restartu MP3 je nutné nastavit v menu znakovou sadu CZ. Většina firmware je již přednastavena do anglického jazyka a tak po přepsání firmware je přístroj spuštěn v anglickém jazyce. Nicméně je možné, že některý mp3 se bude chovat neslušně a rovnou na vás vysype "rozházený čaj" tedy tradiční čínštinu. V tom případě je nutné řídit se pokyny symbolů v menu a donastavit znakovou sadu do českého jazyka. (to je velmi vznešený název, neboť bohužel znaky použité v tabulce neobsahují některé diakritické znaky a tak jsem je vynechal, tedy napsal bez diakritiky) případné dotazy a nebo připomínky směrujte na mne.

CD pro mp4 player Vitalshop M4009

Na dotaz z E.mailu na CD od mp3 playeru VITALSHOP M4009 jsem sem pověsil celý obsah CD pro tento přehrávač. Obsahuje konverzní program pro převody video-formátů do AVI, nebo DVD, obsahuje MP3 Player TOOL včetně konvertoru pro video-soubory pro mp3 a současně pak ovladač pro WIN98 (Ovladač proto, aby když se připojí mp3 k PC s WIN98 ho systém detekoval - našel) Soubor má asi 60MB a po rozbalení se objeví další složky s jednotlivými komponenty. Je to vše v angličtině.

VITALSHOP CD M4009 (.zip 60MB)


Firmware pro mp3 přehrávače od firmy ECG řady DK-371, DK-372

 

 

DK-371 (lze ho použít i do DK-372)

stahuj 4.113.413 (.ZIP 2,5MB)

DK-371 (lze ho použít i do DK-372)

stahuj 1.113.405 (.ZIP 2,6MB)

DK-372 (lze ho použít i do DK-371)

stahuj 4.113.411 (.ZIP 2,5MB)

DK-372 (lze ho použít i do DK-371)

stahuj 3.113.407 (.ZIP 2,6MB)

Základ systému - instalace

stahuj základ - samostatný program (.ZIP 2,18MB)

 

Po stažení je nutné celý balíček rozbalit některým dekompilátorem ZIP (winzip, winrar, izarq, stáhnete volně třeba z www.slunecnice.cz ......) po té provedete instalaci na pevný disk počítače. V položce Start - programy najdete nově nainstalovaný program (SigmaTel MSCN firmware update tool, nebo podobně) po té připojíte přístroj k USB. Otevře se dialogové okno

    Nejprve je ale nutné nainstalovat základ, neboli prográmek, Sigma Tel MSCN, který je označen jako základ!!

 

Program vyhledává zařízení připojené k USB a kontroluje, zda se jedná o SigmaTel systém

 

Toto okno poukazuje na původní firmware, který je nainstalován v přístroji (Current Firmware Version) a na který je přístroj upgradován (Upgrade Firmware Version)Doporučujeme zaškrtnout políčko pro formátování disku (Format Data Area) Po proběhnutí procesu je nutné přístroj odpojit od USB a provést vypnutí a zapnutí pomocí spínače ON-OFF.

    I přes to, že hned na poprvé nebude po obnově přístroj fungovat, nezoufejte, připojte přístroj do jiného USB Vašeho počítače (může být v konfliktu) a pokuste se nahrát jinou verzi firmware. Občas je nutné odebrat USB ze systému a restartovat počítač. Tím se odstraní konflikty na USB a současně se obnoví ovladače, které mohou být experimentováním s mp3 poškozené.

 

 

    Pozor! obnova a přepsání firmware je operace nevratná!!! pokud nemáte původní firmware, není možné vrátit přístroj do původního stavu a tím obnovit data na disku vašeho mp3! Proto je každá tato operace na vlastní riziko!!

 

Servis a ani autor těchto stránek nenese odpovědnost za poškození přístroje při neodborné manipulaci s těmito programy!!


Virus... Pozor virus!!!

   

    Na některých mp3 se v současné době začaly objevovat ve velké míře nebezpečné viry - trójské koně (New folder.exe, kill.xls.exe, tel.xls.exe) Jedná se o velmi nepříjemnou havěť, která má za úkol se nabourat do vašeho počítače a otevřít zadní vrátka pro případný útok z internetu na vaše data. Je o to nebezpečnější (new folder.exe) tím, že po odkliknutí (ikona u něho je jako skutečná nová složka a láká k tomu se podívat co je uvnitř) dojde k natažení do systému, ale ne již pod tímto jménem, ale pod jménem "windows explorer.exe" a přenastaví předvolby windows na hodnoty, které více maskují činnost samotného "trojana" (zmizí koncovky známých souborů i přes to, že bylo nastaveno jejich zobrazování a pod....) Hledal jsem rozsáhle jak tento virus odstranit a zatím je vše jen ve stádiu bádání, nicméně problém zatím řeší trial verze (30 dní zkušebního provozu) NOD32, který je ke stažení zde (v českém jazyce pro win XP/Vista)

 

Hekři nikdy nespí!!!!


DK-351, DK-352, DK-353

 

    Na přání jednoho ze zákazníků jsme sem zařadili komprimační program z CD u přístrojů firmy ECG. Jedná se o program MPX tool, který převádí video a obrazové formáty na formát, který je použitelný v těchto přístrojích.

 

MPX TOOL (18MB *.zip)


DK-381, DK-382, DK-383

 

    Malé MP3 playery do velikosti Paměti 2GB s jednoduchým podsvícením na display.

 

DK-381 (lze použít i pro DK-382) stahuj 4.127.912 (*.rar 1,7MB)

DK-381 (lze použít i pro DK-382) stahuj 4.113.913 (*.rar 1,7MB)

DK-383                                   stahuj 4.112.913 (*.rar 1,7MB)

 

    Pro správnou funkci doporučuji použít jen na WIN XP - na ostatních operačních systémech nebyl program testován. současně je nutné nainstalovat základ (ke stažení zde)Po nainstalování základu se připojí přístroj dle následujících kroků.

1) vyndat baterii z přístroje.

2) stisknout tlačítko "M"

3) Při stisknutém tlačítku "M" připojit USB kabel k PC

4) Vyčkat až se ozve signál připojení USB zařízení k PC

5) pustit tlačítko "M"

6) Spustit program

7) zaškrtnou položku "format disk"

8) Obnovit firmware


 

UPOZORNĚNÍ: Veškeré tyto informace jsou výsledkem pokusů a omylů při opravách těchto přístrojů. Popsané postupy a veškerý software zde uvedený je freeware a použití je na vlastní nebezpečí. Při poškození Vašeho přístroje nesprávným postupem, nebo experimentováním s jiným typem MP3 přehrávače nenese autor těchto stránek žádnou odpovědnost!! Současně upozorňuji na to, že zásahy do firmware jsou vysledovatelné a vady způsobené použitím jiného, než originálního firmware nemohou být předmětem reklamace v záruční době!!

 
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentáře k tomuto webovému serveru zašlete na adresu webmastera
Naposledy změněno: 24. 11. 2011